Hizmetler

Gerçek Yurt Tesisi

Kız Yurdumuz, tesis niteliği olarak yurt hizmetleri için özel tasarlanmış bir bina olup, sonradan yurda çevrilmiş apartman ve benzeri bir yapıda değildir. Kız Öğrenci Yurdumuzun Tüm detayları misafirlerimizin rahat, huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir şekilde ikamet etmeleri için düzenlenmiştir.

Merkezi Konum

Kız Yurdumuz, merkezi bir konumda olup metroya 5 dk yürüme mesafesindedir. Ayrıca ana cadde üzerinde olan yurdumuzun tam önünde otobüs durağı bulunmaktadır. Kız Öğrenci Yurdumuzun hemen önünden her noktaya kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz özel ve resmi ulaşım araçları geçmektedir.

Sıcak & Soğuk Temiz İçme Suyu

Her katta öğrenci misafirlerimiz için yaz kış tüm dönem, sıcak ve soğuk içme suyu sunulmaktadır.

 

MEB Özel Öğrenci Barınma Yönetmeliğe Uygun

Her katta mevcut bulunan yangın ve servis merdivenleri 2010 Ocak yangın ve itfaiye yönetmeliğine uygun olarak tasarlanmıştır. Kız Öğrenci Yurdumuzun tüm açık-kapalı alanları, tüm ekipmanları ve personel niteliği MEB yurtlar yönetmeliğine uygun bir şekilde hazırlanıp güncellenmektedir.

Etüt Sınıfı

7/24 kullanıma hazır durumda, öğrencilerin kendi kendine veya öğretmenleri ile ders çalışmalarına müsait tahtalı etüt sınıfımız mevcuttur.

Güvenlik

Kız Yurdumuz müstakil bahçe içinde ve tam güvenlikli olup, bina giriş çıkışları parmak izli güvenlik sistemi ile denetlenmektedir.  Kız Öğrenci Yurdumuzda Alarm, Güvenlik kamerası, takip ve kayıt sistemi ile 24 saat izlenmektedir. Yurt içinde ve yurt kapısında 7 gün 24 saat esasına göre güvenlik personeli bulunmaktadır.

Oda Temizliği

Her katta bulunan temizlik görevlileri tarafından hijyen kuralları çerçevesinde oda ve genel yurt temizlikleri yapılmaktadır.

Yemeklerimiz

Kız Öğrenci Yurdumuzda çok zengin, açık büfe kahvaltı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Günün en önemli öğünlerinden biri olan kahvaltı öğrencilerimizin güne zinde olarak başlamaları. Her akşam 5 çeşitli yemek ile öğrencilerimizin sağlığı ve derslerindeki verimliliği için hazırlanmış akşam yemeği hizmetimiz bulunmaktadır.

Fiber İnternet

Kız Yurdumuzda 7/24 süper hızlı ve sınırsız fiber İnternet bulunmaktadır. Tüm öğrencilerimizin ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanmalarını sağlamaktayız. Her katta ayrı modem ve ayrı Fiber İnternet ile katlar arası yavaşlama da önlenmiştir. Ayrıca Binamız devlet binası olduğundan İBB Wifi hizmeti de ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Kütüphane & Çalışma Odaları

Kız Öğrenci Yurdumuzda kalan öğrencilerimiz tarafından 7/24 kullanıma açık ders çalışıp araştırma yapabilecekleri kütüphane,internet odaları, çalışma odaları ve etüt salonları bulunmaktadır.

İnternet Odası ve Dinlenme Odaları

Kız Yurdumuzda, öğrencilerimizin günün yorgunluğunu atabilecekleri, televizyon izleyebilecekleri dinlenme odaları, ayrıca sınırsız fiber internet hizmetini kullanarak internet ortamında çalışmalarını, araştırmalarını ve görüşmelerini yapabilecekleri özel internet odası bulunmaktadır.

Spor Salonu

Kız Yurdumuzda Sağlıklı bir yaşam için dilediğiniz zaman spor yapabileceğiniz, dilerseniz özel hocalar eşliğinde pilates dersleri alabileceğiniz spor merkezimiz siz misafirlerimiz için özenle dizayn edilmiştir. Spor salonumuzda ayrıca kardio yapabileceğiniz koşu bandı ve bisiklet gibi spor aletleri de mevcuttur.

Sıcak Su

Yurt genelinde 7/24 sıcak su mevcuttur.

Çamaşır Odası & Ütü Odası

Kız Öğrenci Yurdumuzda çamaşır ve kurutma makinelerin bulunduğu çamaşır odası bulunmaktadır. Ayrıca çamaşırların asılarak kurutulması ve ütü yapılması için ütü ve çamaşır asma odaları bulunmaktadır.

Oyun Salonu

Kız Yurdumuzda öğrencilerimizin boş vakitlerini değerlendirmesi ve stres atabilmeleri için oyun salonu bulunmaktadır.

Mescid

Kız Yurdumuzda kalan öğrencilerimizin ibadetlerini yerine getirebilmeleri için ortak kullanıma ait mescit salonumuz mevcuttur.

Konferans & Sinema Salonu

Kız Yurdumuzdaki öğrencilerimizin kullanımına açık 120 kişi kapasiteli sinema ve konferans salonu bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla güncel sinema filmlerini takip edebileceğiniz keyifli zamanlar geçirebileceğiniz sosyal alanlarımız bulunmaktadır.

Ön & Arka Bahçe

Kız Yurdumuzda çevre güzelleştirmesi yapılmış, müstakil, huzur bulabileceğiniz, sohbet edebileceğiniz, arkadaşlarınızla bir şeyler yiyip içebileceğiniz kafe ortamı konseptinde ön ve arka bahçelerimiz bulunmaktadır.

Asansör

Yurdumuzda öğrencilerimizin katlar arasında dolaşımını kolaylaştırmak amacı ile asansör hizmetimiz mevcuttur.

Kantin ve Ortak Alanlar

Kız öğrenci yurdumuzda, ortak alanlarda sosyalleşme ve ortak çalışmalarda yardımlaşma amacıyla öğrencilerimize kantin ve ortak alanlar sunuyoruz.

Öğrenci Mutfağı

Yurdumuzda kendi yemeğini kendisi yapmak isteyen ve günün farklı saatlerinde mutfağa ihtiyaç duyan öğrencilerimiz için özel öğrenci mutfağı sunuyoruz.

Revir

Steril revir ortamımızda, acil durumlarda hızlı müdahale ile emanetlerinizi korumaya çalışıyoruz.

Otomat

Soğuk ve sıcak içecek otomatı ve özel ihtiyaç otomatlarımız bulunmaktadır.

Moral ve Motivasyon Etkinlikleri

Kız yurdundaki öğrencilerimize, özellikle sınav dönemlerinden önce ve sonra olmak üzere dönemin farklı zamanlarında moral ve motivasyon etkinlikleri düzenlemekteyiz.